Βρίσκεστε εδώ: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΕΚΔΡΟΜΩΝΒΑΣΙΚΟ ΜΕΝΟΥΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΝΕΟΛΑΙΑΣ 2012-13

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΝΕΟΛΑΙΑΣ 2012-13

Δημοτικό Συμβούλιο Νεολαίας του Δήμου Μαλεβιζίου

12 Μαθητές του Γυμνασίου Γαζίου συμμετείχαν στο 2ο Δημοτικό Συμβούλιο Νεολαίας του Δήμου Μαλεβιζίου, που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 2/5/2012 στις 18:00, στο Δημαρχείο στο Γάζι, με θέμα τις Ανανεώσιμες Πηγές Ενέργειας. Οι μαθητές του Γυμνασίου εστιάστηκαν στα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα της εγκατάστασης Α.Π.Ε. στο Μαλεβίζι και έκαναν προτάσεις για την ορθολογική αξιοποίησή τους. Έθεσαν ερωτήματα στον Δήμαρχο για τις οικονομικές και περιβαλλοντικές επιπτώσεις που θα προκύψουν και για το αν θα δημιουργηθούν θέσεις απασχόλησης σε επιστημονικό και τεχνικό προσωπικό στην περιοχή. Ζήτησαν ακόμα την πληρέστερη ενημέρωση της τοπικής κοινωνίας και τη διαβούλευση του Δήμου με τους δημότες, πριν τη λήψη σοβαρών αποφάσεων που απαιτούν μεγάλες επενδύσεις.

Σχετικό δημοσίευμα εδώ.

Οι μαθητές που συμμετείχαν στο Δημοτικό Συμβούλιο Νέων είναι:

1.      Ανωγειανάκη Θεονύμφη

2.      Καλλέργη Μαρίνα