Βρίσκεστε εδώ: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΩΝ ΣΕΜΙΝΑΡΙΩΝ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ ΙΤΕ
Ανακοίνωση επιμορφωτικών σεμιναρίων από το Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου ΙΤΕ

Σας ενημερώνουμε για τα διαδικτυακά σεμινάρια τα οποία έχουν προγραμματιστεί να υλοποιηθούν το πρώτο τετράμηνο της νέας σχολικής χρονιάς για μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς.
Όλες οι προγραμματισμένες ενημερώσεις βρίσκονται στο Ημερολόγιο.

Διαδικτυακές ενημερώσεις σε μαθητές

Διαδικτυακές ενημερώσεις σε εκπαιδευτικούς και γονείς
Στο Ημερολόγιο, εκτός από τα διαδικτυακά σεμινάρια σε μαθητές περιλαμβάνονται οι επιμορφωτικές ενημερώσεις για γονείς και εκπαιδευτικούς. Οι ενημερώσεις σε εκπαιδευτικούς και γονείς υλοποιούνται ΜΟΝΟ διαδικτυακά.

Οι εκπαιδευτικοί και οι επαγγελματίες υγείας έχουν τη δυνατότητα να εγγραφούν και να παρακολουθήσουν διαδικτυακά, επιμορφωτικά σεμινάρια για διάφορα θέματα που άπτονται της ασφαλούς χρήσης του διαδικτύου ή να παρακολουθήσουν το επιμορφωτικό πρόγραμμα «Γίνε Ήρωας του Διαδικτύου».