Βρίσκεστε εδώ: ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΡΙΑΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΕ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΩΝ ΦΥΣΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

Διάκριση μαθήτριας του σχολείου μας σε Αγώνες Κατασκευών και Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών

Συγχαρητήρια στη μαθήτρια του Γυμνασίου  μας, Κοσμά Ανθή που  συμμετείχε στην ομάδα εργασίας του Γενικού Λυκείου Γαζίου ?Δομήνικος Θεοτοκόπουλος? και διακρίθηκε στους 10ους Πανελλήνιους Αγώνες Κατασκευών και Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών που έγιναν στην Αθήνα.

Τη διάκριση  κέρδισε η εργασία ?Γυροσκόπιο ελεγχόμενης ροπής? που είχε σαν αντικείμενο την επίδειξη του τρόπου με τον οποίο επιτυγχάνουν τη μεταβολή ή τη διόρθωση του προσανατολισμού τους τα διαστημικά σκάφη όπως είναι οι δορυφόροι τηλεπικοινωνιών και ο Διεθνής Διαστημικός Σταθμός.

Στην μαθήτριά μας και στα υπόλοιπα μέλη της ομάδας ευχόμαστε ολόψυχα και άλλες διακρίσεις!