2ο ΚΥΝΗΓΙ ΚΡΥΜΜΕΝΟΥ ΘΗΣΑΥΡΟΥ

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε και φέτος το 2ο κυνήγι κρυμμένου θησαυρού στο Γυμνάσιό μας. Το θέμα του φετινού παιχνιδιού ήταν το «Σχολείο» και ενθουσιασμένοι συμμετείχαν σχεδόν όλοι οι μαθητές οργανωμένοι σε 30 ομάδες. Μέσα από 15 γρίφους οι μαθητές καλούνταν να ανακαλύψουν το σχολείο και τη ζωή του σχολείου καταλήγοντας στο θησαυρό,  που δεν ήταν άλλος από το βιβλίο «Το παλιό σχολείο». Πολλές ομάδες έφτασαν στον τελευταίο γρίφο αλλά η ομάδα που κατάφερε να φτάσει πρώτη στο θησαυρό ήταν οι «ΟΤΙ  ΝΑ' ΝΑΙ».

Για την πραγματοποίηση του παιχνιδιού βοήθησαν όλοι οι καθηγητές του Γυμνασίου με οργανωτές τους: Μποσταντζόγλου Χριστίνα, Γρηγορίου Μαρία, Γιασσάκη Σοφία, Ψαράκη Κατερίνα, Πηγιάκη Αριστέα και Κοσμαδάκη Ελένη.

Ευχαριστούμε το βιβλιοπωλείο «Αναλόγιο» και το ζαχαροπλαστείο «Πλουμή» για τις ευγενικές χορηγίες τους.

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΗ ΣΧΕΤΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ