Βρίσκεστε εδώ: ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΗ ΣΥΛΛΟΓΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ

Εκπαιδευτική Επίσκεψη στην Αρχαιολογική Συλλογή του Δήμου   Μαλεβιζίου

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 18 Δεκεμβρίου 2012 η εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών των τμημάτων Α3 κ Α7 στην Αρχαιολογική Συλλογή του Δήμου Μαλεβιζίου  -στα πλαίσια του πολιτιστικού προγράμματος  <<Καλλιτεχνικές Συναντήσεις  στην Αρχαιολογική Συλλογή του Δήμου Μαλεβιζίου>> - το οποίο εκπονούν οι συγκεκριμένοι  μαθητές κατά τρέχον σχολικό έτος.

Οι μαθητές περιηγήθηκαν στη συλλογή, έβγαλαν φωτογραφίες τα εκθέματα και ξεναγήθηκαν από την Κα Στρατήγη  την οποία και ευχαρίστησαν ιδιαίτερα για τον άμεσο αλλά και κατανοητό λόγο της.
      Οι εντυπώσεις των μαθητών από την Συλλογή ήταν άριστες και τα παιδιά ένιωσαν ιδιαίτερη  υπερηφάνεια που  ο Δήμος, στον οποίο ανήκουν, διαθέτει μια τόσο αξιόλογη αρχαιολογική Συλλογή.
       Τους μαθητές συνόδεψαν οι υπεύθυνες καθηγήτριες  του  προγράμματος καθώς και η ασκούμενη φοιτήτρια δα Αλεξάκη Στυλιανή.