Βρίσκεστε εδώ: ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣΟΝΟΜΑΣΙΑ ΑΙΘΟΥΣΑΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΕΩΝ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΓΑΖΙΟΥ ΣΕ ΑΙΘΟΥΣΑ "ΝΙΚΟΣ ΚΟΝΙΟΣ"

Ονομασία αίθουσας συνεδριάσεων του συλλόγου διδασκόντων του Γυμνασίου Γαζίου σε αίθουσα "Νίκος Κονιός"

on 1

Στις 23 Φεβρουαρίου στο Γυμνάσιο Γαζίου έγινε εκδήλωση για την ονομασία της αίθουσας συνεδριάσεων του συλλόγου των διδασκόντων, σε αίθουσα "Νίκος Κονιός". Έγιναν τα εγκαίνια της αίθουσας, παρουσία του αιδεσιμότατου π. Μιχ. Μανιαδή, του εκπροσώπου του Δήμου επί θεμάτων παιδείας, αντιδημάρχου κ. Εμμ. Παπαδομανωλάκη, καθώς και του προέδρου της σχολικής επιτροπής,  κ. Ντουλάκη. Παρευρέθησαν η οικογένειά του, καθώς και  παλιοί φίλοι και συνάδελφοι.

Διαβάστηκε ψήφισμα του συλλόγου των διδασκόντων του Γυμνασίου. Στην εκδήλωση μίλησε η κ. Σταματία Τσαντάκη, καθηγήτρια Φυσικός του σχολείου, η οποία εξήρε το ρόλο του σαν εκπαιδευτικός-Μαθηματικός, αλλά και  τη δημοκρατική του συνείδηση, το ήθος, τη σεμνότητα, την ευστροφία καθώς  και την οξύνοια,  το χιούμορ και την ευρυμάθεια, του Νίκου Κονιού. (Από ΕΔΩ μπορείτε να διαβάσετε το κείμενο). Ακολούθησε κέρασμα από την οικογένεια, στη μνήμη του.

Γυμνάσιο Γαζίου  23/2/2018