Βρίσκεστε εδώ: ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΛΟΓΟΤΥΠΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ
Αποτελέσματα διαγωνισμού λογότυπου για τη Βιβλιοθήκη του Σχολείου μας

Στο πλαίσιο προγράμματος αναζωογόνησης της βιβλιοθήκης του σχολείου μας με δράσεις που θα καλλιεργούν τη φιλαναγνωσία και την αγάπη για το βιβλίο και το διάβασμα, ξεκινήσαμε με την προκήρυξη διαγωνισμού για το λογότυπο της βιβλιοθήκης μας.
Με γενικό τίτλο "ΤΟ ΓΑΖΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙ", το λογότυπο θα συνοδεύει στη συνέχεια όλες τις δράσεις και τις εκδηλώσεις της βιβλιοθήκης.

Μας χαροποίησε ιδιαιτέρως η μεγάλη ανταπόκριση των μαθητών/τριών με 102 συμμετοχές.
Τα παιδιά με έμπνευση και φαντασία δημιούργησαν αξιόλογα έργα και αυτό έκανε δυσκολότερο το έργο της επιτροπής ως προς την τελική επιλογή.

Τελικά απονέμονται:

1) Α' Βραβείο για logo στην Μαρία Τσαμπίκα Κανάκη, του τμήματος Γ4.

mar kanaki g4

2) Έπαινος ζωγραφικής στον Κουγεντάκη Λευτέρη μαθητή του τμήματος Γ5, για το έργο του που θα χρησιμοποιηθεί ως πινακίδα για την είσοδο της βιβλιοθήκης του σχολείου μας.

left kou g5

3) Έπαινος ζωγραφικής στον Πατραμάνη Λευτέρη, μαθητή του τμήματος Β7. Το έργο του θα χρησιμοποιηθεί ως αφίσα για το φετινό κυνήγι του κρυμμένου θησαυρού που διοργανώνει κάθε χρόνο το σχολείο μας.

legt patr b7

Επίσης, απονέμεται τιμητική διάκριση στους: α) Κοκολογιαννάκη Γιάννη, μαθητή του τμήματος Β6

gian kokol b6

β) Ξυλούρη Τσαμπίκα, μαθήτρια του τμήματος Γ2 για τις ξεχωριστές δημιουργίες τους.

mar ksilour g2

Ευχαριστούμε όλους τους/τις μαθητές/τριές μας για τη συμμετοχή τους.
Η Κριτική επιτροπή