Βρίσκεστε εδώ: ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣΑΘΛΗΤΙΚΕΣ - ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΜΑΘΗΤΙΑΔΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΚΡΗΤΗΣ 2017

1η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΜΑΘΗΤΙΑΔΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΚΡΗΤΗΣ 2017

stadio 1

Χωρίς το φόβο της αποτυχίας ?? και το άγχος της νίκης??.

πραγματοποιήθηκε η 1η Περιφερειακή Μαθητιάδα Αθλητισμού και Πολιτισμού Κρήτης στις 18-20 Οκτωβρίου 2017 στο Παγκρήτιο Στάδιο Ηρακλείου, Ε.Α.Κ.Η.

Στο πλαίσιο της Μαθητιάδας το Γυμνάσιο Γαζίου επισκέφτηκε το Στάδιο την  Παρασκευή 20 Οκτωβρίου, τελευταία ημέρα της διοργάνωσης. Οι μαθητές μας ξεναγήθηκαν στους χώρους του Σταδίου, παρακολούθησαν ποδοσφαιρικούς αγώνες, πήραν μέρος σε διάφορα αγωνίσματα, συναντήθηκαν με μαθητές άλλων σχολείων, ένιωσαν τη χαρά μιας αθλητικής εκδήλωσης που ενώνει.

Πέρα από το καθαρά αθλητικό μέρος στο χώρο του σταδίου υπήρχαν πολυάριθμες παράλληλες πολιτιστικές εκδηλώσεις.
Οι μαθητές του σχολείου μας που συμμετείχαν σε αυτή τη Γιορτή του Αθλητισμού, διακρίθηκαν στα παρακάτω αθλήματα:
1η θέση: στην ποδηλασία, στην άρση βαρών και στην κολύμβηση στα αγόρια και στα  κορίτσια, 2η θέση στο τένις, 3η θέση: στο ποδόσφαιρο τα αγόρια και στο βόλεϊ τα κορίτσια, στον στίβο και στην πυγμαχία.

stadio 4   stadio 5
Η  άρτια οργάνωση και ιδιαίτερη ευαισθησία σε θέματα ασφάλειας των μαθητών, από τους διοργανωτές, καθώς και  η προθυμία των εθελοντών που υπήρχαν στο χώρο για εξυπηρέτηση και αντιμετώπιση οποιουδήποτε προβλήματος, συνέβαλαν στην ομαλή και επιτυχή διεξαγωγή της διοργάνωσης.

Ευελπιστούμε να υπάρξουν και άλλες ανάλογες δράσεις στο μέλλον που προβάλλουν το
«ευ αγωνίζεσθε»

Υπεύθυνοι δράσης: