Βρίσκεστε εδώ: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΓΙΑ ΧΟΡΗΓΙΕΣ, ΣΤΗΡΙΞΗ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΤΗΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Η Διεύθυνση, ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Γαζίου ευχαριστούν θερμά τον κ. Παναγιώτη Κονιδάκη, Διοικητικό Διευθυντή του ΠΑΓΝΗ, ο οποίος συνέβαλε τα μέγιστα αναφορικά με την παραχώρηση του εξοπλισμού της βιβλιοθήκης του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου στο Σχολείο μας.
Επιπλέον ευχαριστεί το Διευθυντή της Βιβλιοθήκης του Πανεπιστημίου Κρήτης κ. Μανώλη Κουκουράκη, ο οποίος έδειξε ιδιαίτερο ενδιαφέρον για το θέμα, καθώς και την κ. Στέλλα Βούρου, εργαζόμενη στο Πανεπιστήμιο Κρήτης και γνώστρια θεμάτων βιβλιοθηκονομίας για την ευαισθησία της και τις χρήσιμες συμβουλές της.
Με τη συνδρομή όλων των παραπάνω το Σχολείο μας θα μπορέσει να ικανοποιήσει ένα πάγιο αίτημα των μαθητών και εκπαιδευτικών του για τη δημιουργία σχολικής βιβλιοθήκης, γεγονός που θα συμβάλλει στην αύξηση της φιλαναγνωσίας των μαθητών και στη βελτίωση της εκπαιδευτικής διαδικασίας.