Βρίσκεστε εδώ: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΠΓΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΠΓ 2017 - ΓΑΛΛΙΚΑ

Αποτελέσματα εξετάσεων γλωσσομάθειας στο Κρατικό Πιστοποιητικό, στη Γαλλική γλώσσα

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας Δημήτρη Εργαζάκη, Γιωργία Δρακουλάκη και Χριστίνα Καλογεράκη από το τμήμα Γ4, καθώς και τις μαθήτριες Έλλη Μαρή, Έλντα Μπάλι, Ειρήνη Παπαδάκη και Ελπίδα Παπαδάκη από το τμήμα Γ5 για την επιτυχία τους στις εξετάσεις γλωσσομάθειας στο Κρατικό Πιστοποιητικό, επίπεδα Α1 ? Α2, στη Γαλλική γλώσσα. Οι μαθητές μας κατόπιν προετοιμασίας τόσο κατά τη διάρκεια της σχολικής διδασκαλίας όσο και μετά το πέρας των μαθημάτων, παρουσιάστηκαν στις γραπτές και προφορικές δοκιμασίες του Κρατικού Πιστοποιητικού, που έλαβαν χώρα στις 20 και 21 Μαΐου 2017, και απέσπασαν τα ακόλουθα αποτελέσματα:
Δημήτρης Εργαζάκης: Α1, Γιωργία Δρακουλάκη: Α2, Χριστίνα Καλογεράκη: Α2, Έλλη Μαρή: Α2, Έλντα Μπάλι: Α2, Ειρήνη Παπαδάκη: Α2, Ελπίδα Παπαδάκη: Α2

Με την ελπίδα ότι πήγατε ένα βήμα πιο πέρα τα γαλλικά σας και ότι στο μέλλον θα κάνετε κι άλλα τέτοια βήματα, θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τη συνεργασία που είχαμε κατά τη διάρκεια της χρονιάς και να σας συγχαρώ για τα αποτελέσματά σας!

Καλή πρόοδο στο ξεκίνημά σας στο Λύκειο και γενικότερα στη ζωή σας!

Η καθηγήτριά σας
Ελένη Κοσμαδάκη