Βρίσκεστε εδώ: ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΦΕΣΤΙΒΑΛ, ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ...ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΜΑΣ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΑΦΙΣΑΣ/ΒΙΝΤΕΟ
Συμμετοχή μαθητών του σχολείου μας σε διαγωνισμό αφίσας/βίντεο στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Ημέρας Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων

Με αφορμή τον εορτασμό της 9ης Ευρωπαϊκής Ημέρας Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων στις 28 Ιανουαρίου 2015, η Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα υλοποίησε Διαγωνισμό αφίσας/βίντεο, σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας, για μαθητές πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης με θέμα την προστασία των προσωπικών δεδομένων στο Διαδίκτυο και κεντρικό σύνθημα «Σκέφτομαι πριν δημοσιεύσω!»
Οι μαθητές της Α? τάξης του Γυμνασίου Γαζίου που δημιούργησαν αφίσες και συμμετείχαν στο διαγωνισμό με σκοπό μέσα από το έργο τους  να ενημερώσουν-ευαισθητοποιήσουν άλλους μαθητές για την προστασία των προσωπικών δεδομένων στο Διαδίκτυο, είναι:

ο Δημήτρης Εργαζάκης από το Α΄5 με την αφίσα
 dimitris a5

και ο Μανόλης Σταματάκης  από το Α?4 με την αφίσα

manolis a4
με υπεύθυνη την καθηγήτρια Πληροφορικής του σχολείου κα Ανδριγιαννάκη Δέσποινα.

Συγχαρητήρια Δημήτρη και Μανόλη για την προσπάθειά σας και ευχόμαστε ολόψυχα τα έργα σας να διακριθούν στο διαγωνισμό!